Ćwiczenia Joga

Joga – innowacyjna recepta na bóle kręgosłupa!

Joga, zalicza się do jednych najpopularniejszych zajęć fitnessu. Powodów, by ją praktykować jest wiele i właściwie każdy może znaleźć jakiś dla siebie. Dla jednych to sposób na relaks, odstresowanie i samodoskonalenie. W końcu efektownie zmniejsza napięcie mięśni, dotlenia je, a jednocześnie zmusza do skupienia się nad ruchem, a tym samym wyciszenia myśli. Dla innych to po prostu aktywność fizyczna, która ma służyć rozwojowi fizycznemu i utrzymaniu szczupłej sylwetki. Niewątpliwie zwiększa ruchomość stawów, poprawia koordynację i uelastycznia ciało. Szczególnym atutem ćwiczenia jogi jest jej dobroczynny wpływ na zdrowie kręgosłupa. Zdecydowanie jest polecana osobom, które zmagają się z bólami kręgosłupa, czują napięcie mięśni, czy też są narażone na stres.

Zdrowy kręgosłup – to się ceni!

Nie da się ukryć, że większość z nas codziennie naraża swój kręgosłup na obciążenia. W ciągu dnia spędzamy długie godziny w pozycji siedzącej, nie rzadko również nocą go nie oszczędzamy, przyjmując nie prawidłowe pozycje spania. Nie korzystanie na zdrowie kręgosłupa wpływa również chodzenie w wysokich butach, a nawet noszenie ciężkich plecaków i toreb. Z czasem zaczynamy się zmagać z bólami mięśniowymi, zwyrodnieniami, czy też dyskopatią. Dobrze jest, jak najszybciej reagować na niepokojące objawy, takie jak bóle kręgosłupa, czy pojawiające się skrzywienia. Farmakologia, w tym przypadku może przynieść tylko doraźną ulgę. Najlepszą opcją jest fizjoterapia jogą!

Joga: skuteczny lek na bóle kręgosłupa!

Ćwiczenia jogi sprawiają, że kręgosłup pracuje w różnych kierunkach. Dzięki, temu uaktywniają osłabione mięśnie i rozciągają te przykurczone. Zatem joga skutecznie poprawia siłę mięśni i je uelastycznia. W ten sposób przynosi ulgę i niweluje towarzyszące bóle. Dla zyskania komfortu i ulgi ważne jest też pozbycie się stresu, który także przyczynia się do napięcia mięśni. W tym przypadku również joga świetnie się sprawdza. Powolne i precyzyjne wykonywanie ćwiczeń w połączeniu z głębokim, miarowym oddechem uspokaja wycisza i odpręża, co sprzyja pozbyciu się stresu. Poza tym należy pamiętać, że regularne praktykowanie jogi wyrabia dobre nawyki, takie jak utrzymywanie prawidłowej postawy ciała i skoncentrowanie umysłu. Jeśli jednak jesteśmy na początku naszej drogi z aktywnością fizyczną, należy zacząć od treningów dedykowanych osobom początkującym i stopniowo, wraz z widocznymi postępami, podnosić poprzeczkę. Joga okazuje się nie tylko skutecznym lekiem na bóle i schorzenia kręgosłupa, ale również niezwykle przyjemnym!

Similar Posts