Ćwiczenia Siłownia Trening

Kaloryfer na brzuchu w 30 dni – czy to możliwe?

W teorii odkrycie mięśni brzucha w 30 dni wydaje się dla wielu fachowców możliwe. Jednak w praktyce uzyskanie dobrego efektu w tak krótkim czasie zależne jest od wielu czynników. Czy sześciopak na lato można uzyskać w tak krótkim czasie? Tutaj odpowiedź może być zarówno twierdząca, jak i negatywna. Wynika to z faktu, że każdy organizm jest nieco inny, a każda osoba chcąca zrzucić tłuszcz również zaczyna z innego pułapu.

1.Poziom tłuszczu


Jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na to, jak szybko uda się uzyskać płaski brzuch z odkrytymi mięśniami brzucha jest dotychczasowy poziom tkanki tłuszczowej w ciele. Im ten poziom tkanki tłuszczowej jest wyższy, tym ciężej może być o uzyskanie sześciopaku na brzuchu w 30 dni. Po prostu organizm ma ograniczone zasoby jeśli chodzi o spalanie tłuszczu w danym czasie. A niestety bądź co bądź 30 dni nie jest zbyt długim okresem. Wydaje się, że taką rozsądną granicą, od której można myśleć o szybkich efektach jest około 15% tkanki tłuszczowej u mężczyzn i około 25% tkanki tłuszczowej u kobiet.

2.Dotychczasowe wytrenowanie


Nie bez znaczenia jest również dotychczasowe doświadczenie w różnego rodzaju treningach oraz przestrzeganiu diety. Osoby, które nigdy wcześniej nigdy tego nie robiły, mogą mieć po prostu utrudnione zadanie. Natomiast osoby, które wcześniej trenowały, a do tego mają już wypracowane jakieś pozytywne nawyki żywieniowe, mogą liczyć na naprawdę ciekawe efekty.

3.Genetyka i typ sylwetki


Wielu ludzi musi porzucić swoje marzenia o sylwetce niczym z okładki magazynu fitness właśnie poprzez niesprzyjającą genetykę. Po prostu niektóre osoby już od urodzenia posiadają typ sylwetki, który w bardzo łatwy sposób nabiera i przetrzymuje tkankę tłuszczową w organizmie. Aby to zmienić należy poświęcić lata ciężkiej pracy, aby móc realnie wpłynąć na tzw. set point. Niestety, ale w 30 dni z pewnością nie uda się tego zrobić. Stąd też osoby, które nie mają zbyt dobrej genetyki, muszą po prostu popracować nieco dłużej. Natomiast osoby, które mają dobre predyspozycje mogą naprawdę sporo zdziałać w 30 dni.

Jak widać kaloryfer na brzuchu czy też przysłowiowy sześciopak jest możliwy do uzyskania w tak krótkim czasie. Jednak musi zostać przy tym spełnione kilka ważnych czynników, o których powiedzieliśmy sobie powyżej. Niezależnie jednak od sytuacji, w której się znajdujesz, warto podjąć działania właśnie już teraz. Kto wie, być może pierwsze 30 dni zamieni się w coś znacznie dłuższego i trwalszego. Życzmy sobie tego wszyscy nawzajem, ponieważ jak powszechnie wiadomo, sport to zdrowie.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Kaloryfer na brzuchu w 30 dni – czy to możliwe?
  1. Zależy od człowieka i wprawy w uprawianiu sportu. Jeśli ktoś ma poziom body fat 20%, to nie osiągnie w żaden zdrowy sposób kaloryfera w miesiąc.

Comments are closed.